Місць немає

Київська міська державна адміністрація повідомляє: території столичних кладовищ вистачить усього на рік. Чи зможе Київ вирішити цю проблему самостійно?

За інформацією департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА, зараз у Києві налічується 29 кладовищ. Відкрите для нових поховань лише Північне кладовище в Броварському районі столиці. Два кладовища — Старообрядне та Мишеловське — закриті, решта — напівзакриті та доступні для поховань лише на вже зарезервованих місцях.

«День» вирішив дізнатися, що планує зробити київська влада для вирішення цієї проблеми. Почали з проекту нового Генплану Києва. Там чітко позначено, що Київ залишиться в існуючих межах, тоді як щільність населення зросте в півтора разу. Так само там прописано, що найближчими 15-20 роками необхідно виділити 220,1 га землі для нових поховань, а вільна територія в межах міста складає всього — 8,6 га. Межі міста при зростаючій щільності населення переносити не планують. Відповідно, головною надією киян є виділення землі областю.

«Проектом Генплану передбачені такі заходи з вирішення даної проблеми: проведення реконструкції існуючих кладовищ та будівництво колумбарних стінок, заборона на поховання традиційним способом у межах міста, окрім випадків поховання або підпоховання в родинні могили. А також збільшення потужності існуючого крематорію на Байковому кладовищі та споруда нового на території приміської зони», — пояснив «Дню» Сергій Петрик, начальник відділу роботи з громадськістю комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва».

Крім того, за словами пана Петрика, Генпланом заплановано розширення Північного кладовища та будівництво нового крематорію на площі 68 га, розширення існуючого Південного кладовища — на 27,4 га, створення кладовища площею близько 50 га в Бориспільському районі при узгодженні з Вишенською сільською радою. Пропонується також використовувати резервну ділянку площею 80 га між селами Мироцьке Києво-Святошинського району та Блиставиця Бородянського району.