Розпочався другий етап громадського обговорення проекту Генплану

Проведенням круглого столу «Врахування пропозицій киян у проекті Генерального плану Києва» розпочато другий етап громадського обговорення проекту нового основного містобудівного документу столиці. Предметом дискусії за участю визнаних авторитетів архітектурної спільноти, фахівців інших галузей, а також представників міської влади стали аналіз пропозицій та зауважень, що надійшли від киян, їх врахування при доопрацюванні проекту, суперечливі питання та шляхи їхнього вирішення.

«Під час обговорення надійшла майже 1 тисяча зауважень і пропозицій громадськості, тому голова КМДА Олександр Попов прийняв рішення продовжити його до червня, щоб врахувати ще більше думок киян», – начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва» Сергій Броневицький.

Робочою групою замовника – «Київголовархітектури» – розглянуто близько 700 пропозицій, з них 527 враховано в проекті Генплану. Вони стосуються збереження рекреаційних територій, історичної забудови, розвитку виробничих територій, будівництва або реконструкції громадських об’єктів, благоустрою територій, створення дитячих і спортивних майданчиків, встановлення або демонтажу МАФів, поліпшення інфраструктури лівобережжя, розвитку інженерної інфраструктури, будівництва багатоповерхових паркінгів.

Найбільшого ж резонансу набули питання збереження ландшафтно-рекреаційних озеленених територій, яким присвячено понад 260 пропозицій. З них 70 уже враховано, 29 – відхилено, 68 – підготовлено для розгляду погоджувальною комісією, решта – розглядаються.

«Найголовніше побажання киян, яке ми не могли не врахувати, – це збільшити площу насаджень загального користування. Ми це збільшення запланували – з 5100 до 7400 гектарівабо на 2300 гектарів більше, – повідомив Сергій Броневицький. – Для порівняння, у попередньому Генплані до 2020 року, який передбачав збільшення площі столиці майже удвічі, чого так і не сталося, зелених територій планувалось всього 5,8 тисяч гектарів».

У рамках другого етапу обговорення за дорученням голови КМДА Олександра Попова громадські слухання, починаючи з квітня, проводитимуться в кожному районі. Детальний план-графік цих заходів буде опубліковано згодом у комунальних друкованих ЗМІ, а також на сайтах КМДА, «Київголовархітектури» та «Інституту Генерального плану м. Києва».