Новий Генплан Києва сприятиме розвитку столичного регіону

Преса про нас 1

Прийнятий Київрадою у 2002 році Генплан передбачав виключно одну модель розвитку Києва і приміської зони — створення нової адміністративної одиниці — Київського столичного округу із включенням до нього 10 адміністративних районів області

Деякі ідеї чинного Генплану Києва виявилися абсолютно нереальними. Наразі Київрада розглядає проект нового Генплану, який має суттєві відмінності. Про це УНН повідомили у Комунальній організації “Інститут Генерального плану м. Києва”.

Зокрема, як повідомили в установі, прийнятий Київрадою у 2002 році Генплан передбачав виключно одну модель розвитку Києва і приміської зони — створення нової адміністративної одиниці — Київського столичного округу із включенням до нього 10 адміністративних районів області. Пропонувалося розширити територію Києва на 64 тис. га із включенням у міську межу 28 населених пунктів, в тому числі Броварів.

“Втілення цієї ідеї виявилося абсолютно нереальним. Генплан-2020 не узгоджено з територіальними громадами та органами місцевого самоврядування, Київською обласною радою та Київською обласною державною адміністрацією, референдуми не проводилися.

Відсутність узгоджень заблокувала розгляд питання Верховною Радою України. Розробка проекту нової міської межі з включенням до меж Києва 64 тис. га земель області не була навіть розпочата”, — зазначили у “Київгенплані”.

У проекті ж нового Генплану Києва, який перебуває на розгляді Київради, про приєднання населених пунктів не йдеться.

“Водночас пропонуються гнучкі рішення щодо розвитку Київського столичного регіону. Відкриваються шляхи для створення координаційної ради, спільних експлуатуючих підприємств, підписання договорів з місцевими радами про будівництво нових виробничих і складських парків, ділових центрів, електропідстанцій, сміттєпереробних заводів та інших об’єктів спільних інтересів. Пропозиції нового Генплану м.Києва базуються на механізмах, визначених Законом України „Про співробітництво територіальних громад“.

За досвідом розвитку столичних регіонів Великого Парижа, Лондона, Берліна розвиток відбувається саме за принципами співробітництва без поглинання столицею прилеглих поселень”, — повідомили в організації. Крім того наголосили, що новий Генплан Києва узгоджений з обласною та районними держадміністраціями і ліг в основу нової Схеми планування Київської області.

“При цьому основні показники Генерального плану наведено у встановлених межах м. Києва. Усі питання стосовно ресурсного аналізу прилеглих територій, визначення територій спільних інтересів тощо наведено в окремому томі „Містобудівний розвиток та планувальна організація приміської зони. Визначення спільних інтересів територіальних громад“”, — розповіли у “Київгенплані”.

Нагадаємо, у Київській обласній раді декілька разів обговорювалося питання приєднання Броварів до столиці. Проте, зважаючи на самодостатність та самостійність міста, проти такого поглинання були як депутати, так і громада.