ЗОНІНГ – ПРОЗОРА ТА ДОСТУПНА МІСТОБУДІВНА ДОКУМЕНТАЦІЯ

Одночасно із завершенням та підготовкою до подання на затвердження Київською міською радою Генерального плану м. Києва триває розробка плану зонування території центральної планувальної зони м. Києва. План зонування території (далі Зонінг) – це містобудівна документація, що визначає умови та обмеження використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон. Зонінг встановлює види дозволеного використання земельних ділянок та об’єктів нерухомого майна в межах окремих кварталів, мікрорайонів, територіальних зон.

Зонінг визначає параметри існуючої забудови та нових будівель, запланованих для розташування у межах земельної ділянки, зокрема функціональне призначення, граничні поверховість та площу забудови, можливість розміщення об’єкта на ділянці, кількість паркувальних місць, транспортне та інженерне забезпечення.

У складі Зонінгу визначаються містобудівні умови та обмеження використання земельних ділянок в межах певного кварталу та територіальної зони. На цій основі Департамент містобудування та архітектури буде надавати офіційні містобудівні умови та обмеження для проектування будівництва на цій території.

Власникам (користувачам) земельних ділянок та іншої нерухомості, особам, які планують спорудити нову будівлю, придбати об’єкт нерухомого майна чи мають наміри змінити функціональне призначення будівлі, здійснити реконструкцію, виконати добудову або перепланування, радимо звернутися до КО «Інститут Генерального плану м. Києва» для урахування допустимого виду використання та параметрів забудови у матеріалах Зонінгу.

Ваші наміри розглянуть досвідчені спеціалісти, при потребі нададуть консультації щодо уточнення граничних параметрів та функції для забезпечення відповідності державним нормам, вимогам збереження пам’яток культурної спадщини та цінного ландшафту.

Після завершення розробки Зонінгу, проведення громадських слухань документація буде внесена на розгляд та затвердження Київради в кінці поточного року.

Відповідно до затвердженого Зонінгу власники (користувачі) земельних ділянок та іншої нерухомості, зможуть оперативно вирішувати земельні питання, безперешкодно отримати вихідні дані для реалізації власних намірів щодо ефективного та вигідного використання нерухомого майна.


Адреса    КО «Інститут Генерального плану м. Києва»:

01001, м. Київ-1, вул. Хрещатик, 32

телефон: (044) 599 07 54, 279 50 88, факс: (044) 234 25 82

ел. адреса: ugp@grad.gov.ua