• Головна
  • Новини
  • Сергій Броневицький: «Громадські обговорення Генплану розпочнуться на початку березня»
Bronevitskiy

Сергій Броневицький: «Громадські обговорення Генплану розпочнуться на початку березня»

  Сергій Броневицький: «Громадські обговорення Генплану розпочнуться на початку березня» Директор КО «Інститут Генерального плану м.Києва» Сергій Броневицький повідомив, що громадські обговорення проєкту Генерального плану м. Києва заплановано розпочати на початку березня.

В КО «Інститут Генерального плану м. Києва» наголосили, що генеральний план – об’ємний документ із 17 розділів: від транспорту й інженерного забезпечення до екології і культурної спадщини. З початку громадських обговорень матеріали будуть презентуватися у кожному районі міста задля отримання пропозицій та зауважень громадськості та подальшого ухвалення виваженого документу. «Відзначу, що вже відбулося заслуховування доповіді по проєкту історико-архітектурного опорного плану м. Києва. Першими – 18 грудня 2019, проєкт розглянули і відзначили його високу якість, Союз архітекторів України. Другими – 6 лютого 2020, розглядала Консультативна рада з питань охорони культурної спадшини. Заслуховування доповіді не є громадським обговоренням, оскільки обидва органи за законодавством не мають права проводити громадські обговорення.

ІАОП – частина проекту генплану, обговорення якого оголосить замовник – тобто Департамент містобудування та архітектури. Задля того, аби розпочати громадські обговорення проєкту генерального плану і його частин, ми хотіли отримати зауваження до ІАОП, який лягає в основу, від експертів перед тим, як документ буде передано на затвердження Мінкультури», – каже Броневицький.

Згідно з законодавством місцеві представники мають право надати пропозиції до документу, який стосується міста Києва пам’яток його історико-культурної спадщини, перед тим, як Мінкульт його погодить. Наприклад, Спілка архітекторів України підтримала цей проєкт ІАОП та зазначила в Протоколі № 4 Засідання Правління Київської організації від 18.12.2019, що розроблений Історико-архітектурний опорний план (ІАОП) вважати інноваційним за методичним підходом. Зокрема, відзначити, що вперше за 10 років роботи над науково-проектною документацією її узагальнено до територіального рівня Генерального плану з розглядом Києва за європейським принципом, як цілісного об’єкту спадщини. Визнати правильним головний принцип ІАОП щодо створення системи режимів для господарської діяльності на пам’яткоохоронних територіях міста Києва – покроково від загально міського до окремого (локального) та рекомендувати ІАОП до подальшого розгляду та погодження в установленому порядку.

«Також, ми отримали зауваження від Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, від Департаменту охорони культурної спадщини і все це передамо на розробника – Український державний інститут культурної спадщини Міністерства культури, молоді та спорту», – підкреслив Броневицький. Розробник має врахувати зауваження. Документ буде також направлено на розгляд Мінкультури.

Далі – зауваження від Мінкультури, у разі їх наявності і, власне, погодження міністерством. «Попереду в усіх нас ще велика робота. Генеральний план – надскладний і місткий документ. Разом із громадою нам жити за цим документом, розвивати наше місто, зберігати те, що маємо. Тому кияни мають долучатися до його обговорення, що розпочнеться вже на початку березня», – підсумували в Інституті Генплану м. Києва.

Теги: ,