Зелених зон у Києві побільшає

У новому Генплані врахують пропозиції киян щодо збільшення кількості парків та скверів

У Києві триває обговорення проекту нового Генерального плану міста до 2025 року. Про те, як зберегти і розширити міські парки, сквери та озеленення всередині житлових кварталів, а також врахувати пропозиції киян із цього питання, обговорювали фахівці та представники громадських організацій під час круглого столу у ГУ містобудування та архітектури КМДА.

З жовтня минулого року розробники нового Генплану отримали майже тисячу пропозицій від громадян, більша частина із цих звернень стосувалася саме збереження і розширення зелених зон — парків та скверів. За словами заступника начальника ГУ містобудування та архітектури КМДА Андрія Куделіна, робоча група розглянула понад 700 пропозицій киян, із яких 527 враховано в проекті Генплану.

“Враховано 527 пропозицій киян, у тому числі ті, які стосуються збереження рекреаційних територій та їх благоустрою, створення спортивних і дитячих майданчиків, покращення інженерної інфраструктури,— розповів “Хрещатику” Андрій Куделін.— Нагадаю, що громадські слухання щодо розробки нового Генплану продовжено до першого липня цього року. Це дасть змогу врахувати ще більше зауважень і пропозицій киян, а також професійної спільноти”.

Та найважливіше для Києва буде те, що у новому документі передбачено суттєво збільшити кількість парків, скверів та зон відпочинку. Зокрема, за словами начальника КО “Інститут Генерального плану Києва” Сергія Броневицького, планується збільшити площу територій загального користування зелених зон на 2300 гектарів (з 5100 гектарів до 7400 гектарів). “Проект нового Генплану передбачає створення у місті 17 нових парків площею 1714 гектарів за рахунок лісопарків прилеглих до лісових масивів, а також створення парків та скверів у межах міста. Таким чином, забезпеченість киян зеленими насадженнями зросте із 18,5 кв. м на одну особу до 23,5”,— повідомив Сергій Броневицький.

В той же час фахівці наголошують, що необхідно збільшити кількість зелених насаджень саме у внутрішньо-квартальному просторі. “Сьогодні дерева, кущі та клумби усередині кварталів належать ЖЕКам або іншим обслуговуючим організаціям, і тут кияни мають зайняти активну позицію, аби вони були доглянуті і не перетворювалися на парковки для автотранспорту”,— вважає директор інституту “МіськЦивільПроект”, заслужений архітектор України Євген Лішанський