Моделювання руху транспорту в районі Гостомельської площі м. Києва

Незважаючи на щоденні виклики, пов’язані з військовою агресією, ми впевнені, що в наші міста повернеться спокійне мирне життя. Разом з цим виникне необхідність у створенні комфортних умов для проживання в місті. Однією з них є забезпечення населення зручною транспортною інфраструктурою.

#1

Варіант без влаштування

транспортної розв’язки

Фахівцями Інституту Генерального плану м. Києва було проаналізовано умови руху транспорту в районі Гостомельської площі на розрахунковий період (етап 20 років).

Результати дослідження встановили, що існуюча схема організації дорожнього руху в межах зони моделювання не зможе належним чином забезпечити пропуск прогнозних транспортних потоків.

Моделювання виконано у програмному комплексі PTV Visum та PTV Vissim.


Менше

8

км/год

Швидкість руху автотранспорту основними магістральними вулицями в районі Гостомельської площі на період пікового навантаження.

#2

Варіант влаштування

транспортної розв’язки

Для зменшення втрат часу під час здійснення щоденних трудових поїздок на перспективу було прийнято рішення організувати перетин основних напрямків руху транспорту в різних рівнях, що дасть змогу зменшити транспортні затримки та підвищити рівень безпеки руху.

Результат моделювання показав, що будівництво транспортної розв’язки в різних рівнях збільшить пропускну здатність вузла та середню швидкість руху, зменшить затримки та дасть змогу скоротити транспортні затрати на більше ніж пів мільйона гривень за добу.

Зменшаться на

5

0

0

тис. грн

транспортні затрати за добу

Збільшиться до

3

7

км/год

середня швидкість руху

Зросте більше ніж на

5

тис. одиниць

пропускна спроможність вузла

Зменшаться в

7

8

разів

середня затримка та час простою


Слід розуміти, що не завжди будівництво нової транспортної розв’язки або нової вулиці може вирішити транспортну проблему, навіть якщо вона є локальною. Тому для більш детальної оцінки необхідно проводити моделювання руху транспорту.

Це надасть можливість здійснити перевірку проектних рішень під час розробки детальних планів територій, розміщення нових комплексів громадської забудови та інших об’єктів.